Véget ért a 24 órás versfolyam
Befejeződött a szarvasi Cervinus Teátrum és a Békéscsabai Jókai Színház közös szervezésében megrendezett, kedd délben rímmederbe lépő 24 órás versfolyam. A Csabai Mérleg a zárás előtt is ellátogatott az Ibsen Ház udvarára, ahol Fekete Péter a teátrum direktora épp a 444. fellépőt köszöntötte.
A rendezvény stílszerűen, délben – ahogy tegnap megkezdődött – keretesen zárult: dallal, gonggal, és gitárszóval. Az utolsó óra házigazdája Farkas Zoltán, a Békés Megyei Közgyűlés elnöke volt, aki vendégelőadónak meghívta dr. Kiss-Rigó László megyés püspököt, valamint Vantara Gyulát, Békéscsaba polgármesterét. Azonban a vendégek színre lépése előtt néhány perccel Fekete Péter örömmel jelentette be, az imént a 444. szavalót hallhattuk. Vantara Gyulával beszélgetünk.
Mit jelent Önnek a vers?
Verset olvasni csak nyugodt körülmények között, a napi gondoktól mentesen megállva érdemes. A könyv pedig azért jó, mert bármikor visszalapozhatjuk, és újraértelmezhetjük.
Korábban nem kacérkodott a versfaragással? Mert számtalan esetben – és most nem a leírt beszédeire gondolok – használ szóképeket, metaforákat.
Nem, talán azért, mert Arany János a kedvencem, és ugye róla köztudott, hogy a leggazdagabb szókinccsel rendelkező poétánk volt. Egyébként mára egy Arany verssel készültem, de az utolsó pillanatban meggondoltam magam, mert most G. Németh György Utak című verse is aktuális, és elgondolkodtató.
A szerző akár Csabáról is írhatta volna.
Maga a költemény azért érdekes, mert ez egy szakmai kiadványnak a bevezető gondolata, és úgy gondoltam, hogy sok olyan üzenete van, amely minden réteget megszólít – tette hozzá Vantara Gyula polgármester.
G. Németh György: Utak