Indonézia beköltözött a színházba
Színpompás, kézzel festett népviseleteket, mívesen faragott szobrokat, kézműves termékeket és számunkra egzotikus táncokat is láthattak mindazok, akik csütörtök este vendégei voltak a Jókai színházban megrendezett indonéz estnek.
Az eseményen részt vett az Indonéz Köztársaság nagykövete, Maruli Tua Sagata is, aki köszöntötte a jelenlévőket, majd bemutatta a több mint 17 ezer szigetből álló, 354 népcsoportot magánban foglaló, közel 240 milliós népességű országot, mely jelenleg a világ negyedik legnagyobb demokráciája.
- Hazánk jelmondata: Egység a különbözőségben. Ennek szellemében valljuk, hogy mindennél fontosabb a tolerancia, a megértés, mások elfogadása – mondta a nagykövet, aki Észak-Szumátrából, Békés testvérmegyéjéből származik. Ennek kapcsán az esten megjelent Farkas Zoltán, a megyei közgyűlés elnöke is, aki ugyancsak köszöntötte a távoli vidékről érkező vendégeket.
Vantara Gyula, Békéscsaba polgármestere beszédében arra utalt, hogy az indonézoknál elfogadott jelmondat, vagyis az Egység a különbözőségben városunkra is igaz, hiszen öt nemzetiség él itt egymás mellett békességben évszádok óta.
A hagyományos indonéz tánc és zenei előadáson a nézők színpompás, csillogó ruhában megjelenő táncosokban gyönyörködhettek, s egy különleges hangszereket megszólaltató zenekart hallhattak. A műsor érdekessége volt az is, hogy az indonéz művészek mellett felléptek olyan magyarok is, akik profi módon sajátították el az egzotikus táncmozdulatokat, illetve tanulták ki a hangszerek használatát.
Ezen az estén valóban minden Indonéziáról szólt a Jókai színházban, s a közönség bepillanthatott a sok szempontból is különleges szigetország kultúrájába, megismerhette az ott élők mentalitását.